Oferta szkoleń bibliotecznych
Szkolenia dla pracowników i doktorantów

 

Szkolenia prowadzone przez bibliotekarzy

Szkolenia przeznaczone są dla pracowników, doktorantów i studentów UR. Dotyczą obsługi i sposobów wyszukiwań w elektronicznych źródłach informacji (bazach danych, katalogach, czasopismach) udostępnianych w sieci UR oraz dostępnych za darmo w internecie w celu odnalezienia publikacji do bibliografii.
Szkolenia prowadzone są w Czytelni Głównej BG (Al. Mickiewicza 24/28, pok. 118). Zgłoszenie grup lub osób indywidualnych – telefonicznie lub mailowo.

Przygotowaliśmy dla Państwa prezentacje z wybranych szkoleń:

 

Pozostałe szkolenia z baz danych

  • on-line – szkolenia prowadzone "na żywo". Są organizowane przez producentów baz np. Ebsco lub Web of Science. Zaletą tego typu szkoleń jest to, że są prowadzone w j. polskim. Sprawdź na stronie głównej Biblioteki, czy obecnie odbywają się szkolenia online.
  • off-line – to krótsze lub dłuższe filmy, nagrane i udostępnione w sieci na stronie producenta bazy, lub w ogólnodostępnym serwisie np. Youtube. Linki do niektórych z nich umieściliśmy na bibliotecznych stronach poświęconych poszczególnym bazom – wykaz baz.

Okresowe wykłady i seminaria organizowane przez Bibliotekę UR, prowadzone przez prelegentów. Informacje nt. tego typu spotkań prezentujemy na stronie głównej Biblioteki. Wykaz przeprowadzonych dotąd szkoleń można znaleźć tutaj.


Kontakt:

Biblioteka Główna Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie
Oddział Informacji Naukowej i Dokumentacji
tel: +48 12 662 40 30
e-mail: oin@urk.edu.pl

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Biblioteka Główna
Al. Mickiewicza 24/28
30-059
Kraków
library[a]urk.edu.pl
12 662 40 32
12 662 40 32

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK
Redaktor strony: dr Adam Ruta