Kwiecień 2024
Udostępnij:

SciFlow - nowe rozwiązanie wspierające pisanie prac naukowych i publikowanie artykułów


SciFlow to platforma online przeznaczona głównie do tworzenia, edytowania i formatowania dokumentów naukowych, takich jak artykuły, prace magisterskie czy dysertacje. Jest to narzędzie dedykowane badaczom, studentom i innym osobom pracującym nad projektami naukowymi.

SciFlow upraszcza przepływy pracy związane z pisaniem prac naukowych i publikowaniem artykułów w dowolnym języku. Narzędzie ma na celu skrócenie czasu komunikacji i wyeliminowanie frustracji związanych z ponownym formatowaniem wielu wersji rękopisów i plików tekstowych. Edytor tekstu SciFlow, z którego można korzystać bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, został zaprojektowany tak, aby piszący mógł skoncentrować się na tekście i jego tworzeniu. Liczne szablony pomagają w formatowaniu.

Oto spersonalizowany link do SciFlow dla Uniwersytetu Rolniczego  https://sciflow.net/en/urk/start

Aby uzyskać dostęp do zasobów platformy użytkownicy powinni otworzyć ww. stronę i utworzyć konta przy użyciu adresu e-mail w domenie uczelni.  

Zachęcamy do zapoznania się z opisem programu (pdf do pobrania tutaj) oraz webinarami:  https://www.jaceklewinson.com/Videos_and_Tutorials/publisher/SciFlow oraz na kanale YT https://www.youtube.com/channel/UCZnU-Fzmzc00jzCSllh1G8Q/videos

Jeśli będzie zainteresowanie możemy również zorganizować webinar (w języku angielskim) dla użytkowników z naszej Uczelni.

Narzędzie będzie dostępne do 6 czerwca. Zapraszamy do korzystania!

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Biblioteka Główna
Al. Mickiewicza 24/28
30-059
Kraków
library[a]urk.edu.pl
12 662 40 32
12 662 40 32

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK
Redaktor strony: dr Adam Ruta