Biblioteka - logo

Baner REPO 1

plik svg - godło
De Gruyter Modern Construction Online – test od 6 grudnia 2024 do 6 lutego 2025 
grafika ilustracyjna

Przestawiamy nową bazę De Gruyter: Modern Construction Online. Jest to platforma skierowana do profesjonalistów i badaczy zajmujących się architekturą, budownictwem oraz inżynierią lądową. Oferuje szeroki dostęp do specjalistycznych materiałów dotyczących nowoczesnych metod, technologii i praktyk w budownictwie. Poniżej cechy charakterystyczne tej bazy.

Zakres tematyczny: nowoczesne technologie budowlane, materiały budowlane i ich zastosowania, zrównoważone budownictwo (sustainable construction), projektowanie konstrukcji i inżynieria lądowa, renowacja budynków i infrastruktura.

Rodzaje materiałów: monografie naukowe, książki i podręczniki akademickie - zawiera Modern Construction Handbook, Modern Construction Envelopes, Modern Construction Case Studies, Modern Environmental Design i Modern Structural Design, przewodniki i dokumentacje techniczne, artykuły i raporty branżowe.


Multimedialność: interaktywne schematy i ilustracje, materiały wideo, takie jak prezentacje technologii i procesów, dostęp do symulacji i narzędzi wspierających projektowanie.

Cechy bazy danych: łatwe przeszukiwanie: zaawansowane filtry umożliwiają szybkie znajdowanie odpowiednich treści, regularne aktualizacje: nowe materiały dodawane są na bieżąco, aby zapewnić dostęp do najnowszych osiągnięć technologicznych, Integracja z innymi narzędziami: możliwość eksportu danych i kompatybilność z oprogramowaniem CAD/BIM.


Przydatność dla użytkowników: dla architektów: dostęp do inspirujących projektów i rozwiązań technicznych, dla inżynierów budowlanych: szczegółowe informacje o technologiach i normach, Dla studentów i wykładowców: wysokiej jakości materiały edukacyjne.

Dostęp testowy trwać będzie 2 miesiące (od 6 grudnia 2024 roku) i realizowany będzie wyłącznie z adresów IP w ramach sieci komputerowej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie pod adresem: https://mco.degruyter.com/

CAS SciFinder Discovery Platform – test od 7 października do 7 grudnia 2024   
grafika ilustracyjna

CAS SciFinder Discovery jest jednym z najbardziej kompleksowych źródeł informacji naukowych na świecie. Platforma została zaprojektowana w celu obsługi wielu etapów i typów badań naukowych. Łączy rozwiązania informacyjne i narzędzia specyficzne dla danego zadania, w tym informacje o artykułach, patentach, rozprawach i innych typach dokumentów, reakcjach, substancjach i ich właściwościach, planowaniu retrosyntetycznym, wyszukiwaniu biosekwencji, danych o bioaktywności, wizualizacjach i metodach analitycznych.

Link do Platformy CAS SciFinder Discovery: https://www.cas.org/solutions/cas-scifinder-discovery-platform

Rejestracja:

Aby się zarejestrować, skorzystaj z następującego łącza: https://scifinder.cas.org/registration/index.html?corpKey=48A20A49X86F3503FX1BD0F56D4783354410

Ważna informacja - nowi użytkownicy muszą podać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail w domenie: @student.urk.edu.pl lub @urk.edu.pl (wymóg konieczny).
Rejestracji należy dokonać z adresów IP naszej Uczelni. 

Biblioteka URK nie pośredniczy w zakładaniu indywidualnych kont w bazie.

ICE Publishing – test od 3 czerwca do 3 lipca 2024  
grafika ilustracyjna
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie uzyskał dostęp testowy do bazy ICE Publishing – na platformie Emerald w okresie od 3 czerwca do 3 lipca 2024 roku realizowany wyłącznie z adresów IP w ramach sieci komputerowej URK.
ICE Publishing jest wiodącym dostawcą informacji dla badaczy i praktyków na całym świecie w dziedzinie inżynierii lądowej i środowiskowej oraz inżynierii materiałowej. W bazie udostępniono 35 recenzowanych czasopism (33 tytuły są indeksowane przez Scopus), ponad 1500 książek oraz ponad 36 000 artykułów naukowych archiwizowanych od 1836 roku.
Broszura informacyjna do pobrania
De Gruyter All eBook – test od 9 lutego do 30 kwietnia 2024 
grafika ilustracyjna
De Gruyter jako niezależny wydawca akademicki publikuje rocznie ponad 1500 książek i 16 000 artykułów w czasopismach z 30 dziedzin tematycznych. Obejmuje to ponad 200 książek i 6000 artykułów w otwartym dostępie. Oferuje także około 80 baz danych i źródeł internetowych, obejmujących niezwykle szerokie spektrum dyscyplin. 
Dostęp testowy trwać będzie do 30 kwietnia 2024 roku i realizowany będzie wyłącznie z adresów IP w ramach sieci komputerowej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie pod adresem: https://www.degruyter.com/
W ramach testu Uniwersytet Rolniczy w Krakowie otrzymał dostęp do kolekcji ponad 160 000 e-booków od 56 wydawców.
Cambridge University Press – od 1 lutego do 31 marca 2024 
Cambridge
Obecnie w Cambridge University Press wydawanych jest ponad 420 recenzowanych czasopism akademickich obejmujących tematy z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych, technologii i medycyny. Wśród nich 47 tytułów to uznane czasopisma z dziedziny nauk przyrodniczych. W ramach dostępu testowego możliwe jest korzystanie nie tylko z bieżących numerów czasopism, ale także z całego zasobu archiwalnego poszczególnych tytułów. Dostęp testowy trwać będzie 2 miesiące (od 1 lutego do 31 marca 2024 roku) i realizowany będzie wyłącznie z adresów IP w ramach sieci komputerowej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie pod adresem: https://www.cambridge.org/core/publications/journals
Podręcznik użytkownika bazy Cambridge
Ważne: Dostęp testowy dotyczy tylko czasopism CAMBRIDGE (brak dostępu do książek). Biblioteka Główna URK nie pośredniczy w zakładaniu kont w bazie CAMBRIDGE.