KandydaciStudenciPracownicyAbsolwenci
Bibioteka Główna UR

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna (WMB)

 

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna zajmuje się realizacją zamówień zamiejscowych (międzymiastowych). Można skorzystać z jej usług wtedy, gdy poszukiwana pozycja nie występuje w Bibliotece UR oraz żadnej innej krakowskiej bibliotece. W takim wypadku należy wysłać maila na adres: bg.miedzybiblioteczna(a)ur.krakow.pl, a w treści  umieścić następujące dane bibliograficzne poszukiwanej publikacji:

  • autor/zy publikacji;
  • tytuł książki/czasopisma (w przypadku czasopisma dodatkowo: numer, rok i strony);
  • tytuł rozdziału/artykułu

W przypadku trudności z określeniem wymienionych wyżej danych, można skontaktować się z Informatorium telefoniczne (12-662-40-30), lub mailowo (oin(a)urk.edu.pl)

Istnieją co najmniej dwa sposoby:

  • można to zrobić samemu przeszukując katalogi biblioteczne (np. NUKat) i inne źródła informacji dostępne na stronach www bibliotek oraz na miejscu;
  • skontaktować się z Oddziałem Informacji Naukowej BG UR (mail: oin(a)ur.krakow.pl; tel: 12/662-40-30);

Uprawnieni do korzystania z usług WMB UR są pracownicy i studenci Uniwersytetu Rolniczego.

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna BG UR nie zajmuje się wypożyczaniem pozycji z bibliotek krakowskich.

Student/pracownik UR Kraków może samodzielnie dokonać wypożyczenia książki z większości krakowskich bibliotek (w tym z bibliotek uczelni publicznych). W tym celu użytkownik powinien udać się do tej biblioteki z potrzebnymi dokumentami i zapisać się do niej. Pozycje, które nie sa możliwe do wypożyczenia na zewnątrz (np. z powodu zbyt małej liczby egzemplarzy, które posiada biblioteka), student/pracownik może przeglądać we wskazanej czytelni tej biblioteki.

W każdej bibliotece istnieją różne zasady korzystania z księgozbioru, zwykle jednak, by założyć konto biblioteczne należy udać się do jej Wypożyczalni wraz z następującymi dokumentami:

  • studenci - legitymacja studencka ważna w danym semestrze oraz dowód osobisty;
  • pracownicy - dowód osobisty i dokument poświadczający zatrudnienie (np. legitymacja służbowa).

Przed udaniem sie do konkretnej biblioteki w celu założenia konta, warto się zapoznać z zasadami zapisu, obowiązującymi w danej bibliotece. Linki do niektórych z nich podajemy poniżej:

Bibl. Jagiellońska; Bibl. AGH; Bibl. PK; Bibl. UP; Bibl. UEk.

Tak, ale w związku z ograniczonymi możliwościami wykonywania skanów, możemy przesłać jedynie skan fragmentu książki (np. jednego rozdziału; kilku artykułów). Nie wykonujemy skanów całych książek.

 

Zasady i warunki korzystania z Wypożyczalni Międzybibliotecznej BG UR określa Regulamin Wypożyczalni Międzybibliotecznej.

 

Kontakt:

Uniwersytet Rolniczy
Biblioteka Główna
Oddział Informacji Naukowej I Dokumentacji
Wypożyczalnia Międzybiblioteczna
al. Mickiewicza 24/28
Kraków 30-059
tel: 012-662-40-31
mgr Małgorzata Fyda
e-mail: bg.miedzybiblioteczna(a)ur.krakow.pl

Ze względów bezpieczeństwa w adresach e-mail zamieszczonych na niniejszej stronie znak "@" (popularnie "małpa" lub "at") zastąpiono literą "a" w nawiasie okrągłym "(a)". Chcąc wysłać wiadomość na adres e-mail wymieniony na tej stronie, należy zamienić znak "(a)" na znak "@".

 

 

 

 

 

 

Powrót do strony głównej

Ostatnia aktualizacja dnia: 28.01.2019

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21, fax: 12 633 62 45, 2009-2013    Redaktor    Polityka cookies