KandydaciStudenciPracownicyAbsolwenci
Bibioteka Główna UR

Multiwyszukiwarki publikacji Open Access

W tabeli znajduje się wykaz darmowych multiwyszukiwarek, które pozwalają na jednoczesne przeszukiwanie wielu darmowych baz danych i innych zasobów naukowych dostępnych w internecie. Multuwyszukiwarki nie przeszukują baz płatnych, ani też nie umożliwiają dostępu do materiałów odpłatnych, jednak pozwalają dotrzeć do innych, czasem równie cennych materiałów dostępnych w sieci, a niewidocznych w znanych komercyjnych wyszukiwarkach.

 

Nazwa Krótki opis
Academic Index pozwala przeszukiwać bazy danych i serwisy naukowe, tworzone przez biblioteki naukowe i konsorcja
BASE Wielodziedzinowa multiwyszukiwarka indeksuje zasoby wielu bazpłatnych baz danych. Jest to projekt europejski i można w nim znaleźć także odnośniki do polskich publikacji.
CiteSeer wyszukiwarka naukowa, która działa na zasadzie indeksu cytowań; pozwala równiez na dostęp do pełnych tekstów niektórych publikacji
Infomine pozwala przeszukiwać naukowe serwisy informacyjne; różni się od znanych baz danych płatnych, albo w wolnym dostępie - układ wyników wyszukiwania podobny do Google.
47 Alternatives to Wikipedia Zawiera wykaz 47 źródeł informacji, które mogą stanowić alternatywę dla Wikipedii.

 

Wszelkie uwagi odnośnie zestawienia prosimy zgłaszać na adres: oin(a)urk.edu.pl.
(przed wysłaniem maila należy pamiętać o zamianie znaku "(a)" na "@")

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
strona główna

aktualizacja: 09.04.2018

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21, fax: 12 633 62 45, 2009-2013    Redaktor    Polityka cookies