Kwiecień 2019
Udostępnij:

Nagroda dla Biblioteki Głównej


11 kwietnia 2019 roku Biblioteka Główna Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie otrzymała nagrodę od Wydawnictwa Naukowego PWN za zdobycie 1 miejsca od IBUK Libra za promocję e-czytelnictwa w Bibliotece.

IBUK Libra jest serwisem, który istnieje od 2007 roku i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN. Na platformie udostępniane są publikacje w wersji elektronicznej umożliwiające nie tylko czytanie książek i czasopism, ale również zaawansowaną pracę nad tekstem. Dzięki IBUK Libra mamy dostęp do publikacji naukowych, akademickich oraz słowników, leksykonów i poradników.

Biblioteka Główna Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie dostęp do zasobów platformy IBUK Libra posiada od 14 grudnia 2015 roku. Na potrzeby społeczności akademickiej zakupionych jest 191 tytułów książek, natomiast w 2019 roku dla naszych czytelników otrzymaliśmy dostęp do około 1300 tytułów książek i czasopism.

W czytelni on-line, po zarejestrowaniu/zalogowaniu się jest możliwość utworzenia własnej półki z książkami, skorzystania z szybkiego podglądu pełnych tekstów, robienia własnych notatek bezpośrednio w książce, tagowania (oznaczania i robienia zakładek) ważnych fragmentów książki.

https://biblioteka.urk.edu.pl/zasoby20/zdjecie_nagrody.jpg

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Biblioteka Główna
Al. Mickiewicza 24/28
30-059
Kraków
library[a]urk.edu.pl
12 662 40 32
12 662 40 32
© 2019 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR
Redaktor strony: dr Adam Ruta